časté dotazy

1foto

NERADI SE FOTÍTE, CO S TÍM?

Věřte nebo ne, ale to jsou nejčastější slova, co slyším. Ale vážně se není čeho bát. Focení je zábava. Na chvíli si vyzkoušíte, jaké je to být v roli modelky, či modela. Odnesete si nové zážitky a pěkné fotografie. Jde mně především o to, ať se sami sobě na fotkách opravdu líbíte. Pokud víte, že se na focení před blesky necítíte, není problém vyrazit ven. Znám pár pěkných míst na focení i mimo ateliér.

 


a_4foto

JAK FOTOGRAFOVÁNÍ PROBÍHÁ?

Nejdříve si řekneme, jaká je vaše představa o výsledných fotografiích. Můžeme společně projít obrázky na internetu. Je pro mě důležité vědět, jaký typ fotografií se vám líbí a co naopak nechcete. Společně vybereme oblečení a věci, které jste si donesli. Nachystáme ty, které využijeme. Dále už jen fotíme a fotíme… Během samotného focení vám fotografie průběžně ukazuji a konzultuji s vámi.

 


 a_5foto

JAKÝ JE DALŠÍ POSTUP?

Obvykle do druhého dne vám na mail zašlu odkaz na galerii s náhledy vašich fotografií. Na vás je, abyste si vybrali, které se vám líbí a označili je. Na základě výběru vám přijde faktura. Vybrané fotografie vyretušuji a zašlu cca do 2 - 3 týdnů po uhrazení dané částky. Upravené fotografie dostanete vytištěné společně s USB kartou, kde najdete fotografie v plném rozlišení a ve zmenšeném provedení, abyste se mohli pochlubit svým známým na Facebooku, nebo přes mail.

 


a_7foto

JAK DOPŘEDU SE OBJEDNAT?

V průběhu roku stačí 1-2 týdny předem. Pokud budete chtít využít služeb vizážistky, objednávejte se raději dříve (2-3 týdny předem). Newborn domlouvejte hned po porodu, nebo ještě v klidu předem, abych s vámi počítala (ideální doba na focení miminka je 7. až 14. den). Těhotenské foto se nejlépe fotografuje v 7. měsíci. U fotografií, které využijete jako Vánoční dárky, je lepší objednat se s větším předstihem (ideálně říjen, listopad). Fotokalendáře můžeme nafotit i v létě, jinak objednávejte nejlépe v říjnu, nebo začátkem listopadu.

 


 a_2foto

JAK SE PŘIPRAVIT?

Nespoléhejte jen na retuše. Pokud si nejste jisti s líčením a máte svoji oblíbenou vizážistku, zajděte si k ní. A to samé s účesem. Případně můžete využít služeb vizážistky, která vás upraví přímo v ateliéru. Je dobré zkontrolovat lak a stav nehtů na rukou i na nohou. Doporučuji nechodit ten den a den předem na solárium (zbytečně se zvýrazní různé flíčky na těle). U bot očistěte podrážky, pomačkané věci vyžehlete a přivezte na ramínkách. Nebo vezměte věci, které se nemačkají. Inspirujte se třeba na internetu, ať si uděláte představu, jaký typ fotografií se vám líbí, podle toho si připravte oblečení a rekvizity. Pokud máte vlastní nápady, třeba i netradiční, sdělte mi je. Ráda poradím a případně pomůžu s přípravou. Klidně experimentujte!

 


a_3foto

CO S SEBOU, CO NA SEBE?

Obecně doporučuji vzít toho raději více, ať máme z čeho vybírat. Nebojte se přijet s plným kufrem věcí. Vezměte si vše, co se vám zdá zajímavé. Kombinujte různé barvy, světlé i tmavé, vyvarujte se příliš výrazným vzorům, nebo obrázkům, pokud to nebude vyloženě záměr. Ze vzorků vypadají pěkně pruhované věci, případně puntíky. Projděte si různé fotografie na internetu, nebo v časopisech a nechte se inspirovat.

Konkrétní informace nejen o to, co s sebou pro jednotlivé druhy focení, naleznete v ceníku zde ›››